ادرار 12 ساعته

ویژه مراجعین
portfolio image

                                                                  

لطفاً قبل از نمونه گیری موارد زیر را رعایت فرمائید:

ü      مشخصات ثبت شده بر روی بر چسب ظرف نمونه گیری را کنترل نمائید تا صحیح باشد

ü      روزی را جهت جمع آوری نمونه انتخاب فرمائید که حدالامکان در منزل یا جای ثابتی باشید و از فعالیت های فیزیکی شدید( دویدن، استرس، محرومیت از غذا، ورزش های سنگین و ...) خودداری نمایئد.

ü      خوردن و آشامیدن خود را در شرایط متعادل نگهدارید یعنی از چند روز قبل از غذای معمول و آب به اندازه کافی استفاده نمایئد. ادرار را در ظرفی که آزمایشگاه در اختیار شما می گذارد جمع آوری نمائید. اگر مایع و یا پودری درون ظرف جمع آوری ادرار 12ساعته ریخته شده است آن را دور نریزید.

ü      چنانچه می بایست از چند روز قبل از خوردن برخی غذا ها مانند چای، قهوه، کاکائو، وانیل و شکلات داروهایی مثل کافئین، اپی نفرین، لوودوپا، لیتیم، نیتروگلیسیرین، کلونیدین، ایمیپرامین، ماده حاجب رادیوگرافی ید دار و ... خودداری نمائید.

ü      روزی را که به عنوان روز جمع آوری نمونه انتخاب می کنید از یک مبدا زمانی مثلاً 8 صبح شروع نمائید که ابتدا ادرار خود را بیرون تخلیه کرده و از آن لحظه جمع آوری ادرار درون ظرف را شروع کنید و تا 12 ساعت بعد یعنی 8شب تمام ادرار را درون ظرف نمونه جمع آوری نمائید. از 8 شب تا 8 صبح روز بعد ظرف دوم را استفاده نمائید. مطمئن شوید روی ظرف ها ساعت نمونه گیری قید شده باشد لازم است ظرف نمونه در محل تاریک و خنک نگهداری گردد و در اسرع وقت به آزمایشگاه منتقل گردد.

ü      لازم است که قطع دارو و یا تداوم مصرف هر دارویی در تهیه نمونه 12 ساعته حتماً با نظر پزشک معالج صورت گیرد.

توجه شما به نکات یاد شده باعث افزایش صحت و دقت آزمایش خواهد شد.

 

                                                                                                                                                      با تشکر

                                                                                                                                         آزمایشگاه پاتوبیولوژی پاستور