شرایط انجام اسپرموگرام

ویژه مراجعین
portfolio image

 

شرایط انجام تست:

 

 

- نمونه بهتراست پس از 3 تا 5 روز پرهیز از نزدیکی یا انزال تهیه شود، نمونه­ هایی که قبل از 2 روز و پس از 7 روز از آخرین نزدیکی یا انزال جمع ­آوری شود برای انجام تست مناسب نیست.

 

 

- وجود تب، مصرف مخدر و داروهای مسکن، داروهای خواب آور، ضد افسردگی، متادون 3 روز پیش از انجام آزمایش نتیجه را تحت تاثیر قرار می­دهد.

 

 

- نمونه باید در ظرف مخصوصی که از طرف آزمایشگاه در اختیار شما قرار داده شده، جمع آوری گردد. 

    - به دلیل آنکه مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی با این آزمایش تداخل ایجاد می کند لطفاً در صورت مصرف دارو در زمان انجام آزمایش با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

 

   

روش نمونه گیری:

 

  -نمونه باید از طریق تحریک مصنوعی (خود ارضایی) بدون استفاده از کاندوم و کرم چرب کننده و بدون استفاده از صابون و با دست کمی نمناک تهیه گردد. نمونه نباید در کاندوم گرفته شود چون کاندوم دارای مواد اسپرم کش می باشد.

 

- باید دقت شود که تمامی نمونه منی در ظرف مخصوص ریخته شود زیرا چنانچه فقط قسمتی از نمونه در اختیار آزمایشگاه قرار شود باعث بدست آمدن نتیجه غیرواقعی خواهد شد.

 

  - قبل از ریختن نمونه به داخل ظرف بهتر است با در دست گرفتن ظرف نمونه گیری، دمای ظرف را به نزدیک درجه حرارت بدن (37 درجه سانتیگراد) برسانید.

 

  - در صورتی که نمونه در بیرون از آزمایشگاه گرفته می شود، لازم است در کمتر از 20 دقیقه و در دمای نزدیک به درجه حرارت بدن (37 درجه) به آزمایشگاه ارسال شود. این کار با گرفتن ظرف در دست فرد امکان پذیر است.

 

 

   * خواهشمند است:

 

  - از قرار دادن نمونه در یخچال اکیدا خوداری فرمایید.

 

 

- قبل از تحویل نمونه پرسشنامه ای که در اختیار شما قرار گرفته را به دقت پر کنید.- در هنگام تحویل نمونه به آزمایشگاه کارت شناسایی عکس دار و سوابق درمانی خود را به همراه داشته باشید