تاریخچه ی آزمایشگاه

History Of Laboratory

 

 


 

تاریخچه و معرفی نامه  مجتمع آزمایشگاهی پاستور

 

آزمایشگاه پاتوبیولوژی پاستور با 20 سال سابقه فعالیت یکی از قدیمی ترین مراکز آزمایشگاهی استان چهارمحال و بختیاری می باشد. با توجه به رعایت دقیق استانداردهای کیفی، موفق به دریافت لوح کیفیت استاندارد ازطرف آزمایشگاه مرجع سلامت، در اسفند ماه سال 1396 گردید و بنابراین این افتخار را دارد که تنها و اولین دارنده لوح کیفیت استاندارد در سطح آزمایشگاه های پزشکی استان چهارمحال و بختیاری باشد. همچنین در  5 سال متوالی موفق به دریافت گواهی نامه ایزو در مدیریت کیفیت شده است.

این مجتمع آزمایشگاهی دارای بخش های تخصصی روتین از جمله بخش پاتولوژی، بیوشیمی، میکروب شناسی، الایزا و سرولوژی، هورمون شناسی، قارچ شناسی، خون شناسی و انگل شناسی می باشد.

شایان ذکر است این آزمایشگاه طرف قرارداد بیمه هایی چون: تأمین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح، بیمه های تکمیلی (ایران، دانا، سینا، آسیا و ... )، بانک ­ها (ملی، ملت، تجارت، صادرات، سپه و کشاورزی، رفاه کارگران) می باشد. این آزمایشگاه در جهت رضایتمندی مراجعین عزیز خود اقدام به ارائه خدمات آزمایشگاهی ویژه ­ای نموده و در بسیاری از موارد در این خدمات پیشرو بوده است.

این خدمات شامل:

1- جزو اولین مراکز آزمایشگاهی دارنده سیستم نظرسنجی الکترونیک از مراجعین و پزشکان محترم با قابلیت ارائه نتایج نهایی به صورت منحني و نمودار با هدف بهبود سطح کیفی آزمایشگاه

2- جوابدهي آنلاين آزمايشات به پزشكان و مراجعه كنندگان محترم برای تسريع در پروسه درمان

3- ارسال الکترونیک جواب های اورژانس و مورد درخواست پزشکان (از طریق ایمیل)

این آزمایشگاه زیر نظر سرکار خانم دکتر ماندانا مقنی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به طور خصوصی اداره می گردد و دارای 50 پرسنل در 2 شیفت کاری می باشد.